Węgiel

AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR TAURON WYDOBYCIE

 

 

CENY WĘGLA TAURON WYDOBYCIE:
OPAŁ CENA KALORYCZNOŚĆ UZIARNIENIE DOSTEPNOŚĆ
Węgiel KOSTKA 1 980,00 zł 22,00 – 24,00 MJ/kg 63 – 200 MM luzem
Węgiel ORZECH 1 980,00 zł 22,00 – 24,00 MJ/kg 25 – 80 MM luzem

 

 

 

 

Firma „ADMET' prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną węgla kamiennego, miałów energetycznych oraz ekogroszku.. Historia sprzedaży węgla sięga obecnie ponad 20 lat, co świadczy o wypracowanym doświadczeniu w tej branży.

W roku 1998 uzyskaliśmy status Autoryzowanego Sprzedawcy Katowickiego Holdingu Węglowego S.A., pozostając w jej szeregach do roku 2017. Obecnie firma należy do grona Autoryzowanych Sprzedawców Polskiej Grupy Górniczej oraz Tauron Wydobycie.

Przez te wszystkie lata, firma budowała starannie swoją pozycję na krajowym rynku węgla zaopatrując z sukcesem coraz większa liczbę zaufanych klientów.

Na chwilę obecną sieć sprzedaży hurtowej i detalicznej obejmuje obszar całego kraju z możliwością skorzystania z naszego transportu samochodami ciężarowymi o ładowności 25 ton.

W naszej ofercie znajduje się tylko i wyłącznie węgiel, który przeszedł rzetelną weryfikację, ajego parametry pozwalają zapewnić zadowolenie każdego klienta. W trosce o wygodę naszych potencjalnych klientów detalicznych i hurtowych wprowadziliśmy sprzedaż węgla workowanego.

Zachęcamy do współpracy wszystkich nowych klientów, którzy pragną powierzyć nam dostawy materiałów opałowych do dalszych celów handlowych lub na własne potrzeby grzewcze. Gwarantujemy pełną satysfakcję zarówno pod względem jakości dostarczanego towaru, ale przede wszystkim pod względem oferowanej Państwu obsługi.

Dokonując wyboru, który węgiel będzie najlepszy do ogrzewania zimowego w „moim piecu”, warto spojrzeć na podane poniżej parametry charakteryzujące każdy z oferowanych sortymentów.

Kostka

Węgiel kamienny gruby, zwany również Kostka – o wymiarach 63 do 200mm - kaloryczność 28-31,5 MJ/kg – jest bardzo wydajnym paliwem. Możliwość spalania w większości dostępnych piecach, powoduje iż jest jednym z najczęściej wybieranych sortymentów.

Orzech I

Orzech I -  podobnie jak Kostka – należy do podstawowych sortymentów  grubych. Wielkość uziarnienia kształtuje się w granicach 40-80 mm – wartość opałowa klasyfikuje się w wartościach 26-31,5 MJ/kg.  Sortyment ten spala się szybciej niż węgiel Kostka, dlatego świetnie się nadaje do palenia w mniejszych piecach oraz kuchniach.

 

 

 

Orzech II

Orzech II jest najdrobniejszym sortymentem z grubych o średnicy 25-50 mm – co absolutnie nie ma wpływu na jego kaloryczność, która mieści się w granicach 26-31,5 MJ/kg. Jego dodatkową cechą jest krótszy cza spalania niż sortymentów o większym uziarnieniu. W naszej ofercie występuje również w wersji węgla workowanego.

 

Groszek

Groszek należy do sortymentów średnich i charakteryzuje się średnicą ziaren w zakresie 8-31,5 mm. Może występować w odmianach Gk iGk II, wówczas zakres granulometrii zmienia się w zależności od kopalni. Kaloryczność bardzo podobna jak dla sortymentów grubych.

 

Eko-Groszek

Eko-Groszek jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych. Nasz EkoGroszek nie spieka się, nie żużluje, wypala się pozostawiając pył. Jest to paliwo odsiarczone i odkamienione. Uziarnienie mieści się w granicach 5-25 mm a jego kaloryczność wynosi min. 27 MJ/kg.  Eko-Groszek również w trosce o klientów jest dostępny w wersji workowanej – opakowania a'25 kg.

 

Miał II

Miały to najdrobniejsza frakcja węglowa o granulacji odpowiednio  0-31,5mm oraz 0-20mm o bardzo zróżnicowanej kaloryczności w przedziale 18-26 MJ/kg.

 

Swoim klientom hurtowym jak i detalicznym oferujemy własny transport:

  • ciągniki siodłowe marki MAN z naczepami samowyładowczymi;

  • samochody ciężarowe samowyładowcze o ładowności do 3 t oraz do 12 t;

  • samochody ciężarowe z HDS – do rozładunku węgla workowanego na paletach.